پیلاتس (Pilates)

شاید نام این ورزش همه پسند را زیاد شنیده باشید. پیلاتس ورزشی مناسب برای همه ی سنین و گروه ها است که تمرکز آن  روی برقراری ارتباط بین دستگاه اعصاب و دستگاه ها ی حرکتی می باشد. این ورزش که امروزه طرفداران زیادی دارد و توجه بسیاری از افراد را جلب نموده ، باعث فرم دهی بدن و بالا رفتن توانایی اندام های حرکتی می شود و از جمله ورزش هایی است که بازیگران و مانکن های لباس آن را انجام می دهند.

پیلاتس 02


تاریخچه

  پیلاتس یا پیلاتز یا پیلاتیس ( Pilates)، نوعی سیستم آمادگی جسمانی است که در اوایل قرن بیستم توسط یوزف پیلاتس ابداع شد و درآلمان ،بریتانیا  و آمریکا مورد توجه قرار گرفت. در سال ۲۰۰۵ میلادی، ۱۱،۰۰۰،۰۰۰ نفر در سرتاسر ایالات متحده به طور منظم به اتجام تمرینات مخصوص این رشته مشغول بودند و ۱۴،۰۰۰ نفر مدرس پیلاتس در این کشور وجود داشتند.

پیلاتس نخستین بار توسط یوزف پیلاتس، که متولد سال ۱۸۸۰ در آلمان بود، طراحی شد. وی در طول نیمه اول قرن بیستم، نسبت به گسترش و توسعهٔ مجموعه‌ای از تمرینات خاص، که به منظور تقویت بدن و ذهن انسان در نظر گرفته شده بودند، اقدام نمود. یوزف پیلاتس معتقد بود که سلامت جسمی و روانی ارتباط درونی تنگاتنگی با یکدیگر دارند.

او در دوران جوانی خویش با بسیاری از شیوه‌ها و روش‌های تمرین فیزیکی و نرمش بدنی که در آلمان آن روزگار قابل دسترسی بودند، آشنایی پیدا کرده بود، و آن را از این زمینه این بود که او کار خود را توسعه داده‌است که ارتباط روشن با فرهنگ‌های فیزیکی در اواخر قرن نوزدهم مانند استفاده از به خصوص اختراع دستگاه و ادعا می‌کنند که ورزش می‌تواند بیماری را درمان کند. این شیوه همچنین با روش های سنتی همچون «ورزش‌ها و تمرینات اصلاحگر» و یا «ژیمناستیک طبی» که توسط پهر هنریک لینگ مورد توجه قرار گرفته بودند، در ارتباط بود.

پیلاتس روشی از تمرینات ورزشی بود که در سال ۱۹۲۰ توسط یوزف پیلاتس به وجود آمد در اصل جزء برنامه‌های آمادگی جسمانی زندانیان جنگ بود و بعد‌ها به عنوان یکی از وسایل رسیدن به بالاترین سطح زیبایی اندام تبدیل شد. نام این ورزش در ابتدا توسط یوزف پیلاتس علم کنترل بدن نام گذاری شده بود که پس از مرگ وی بدلیل احترام و حفظ یاد و خاطره او توسط بازماندگانش به نام پیلاتس متداول شد.

یوزف پیلاتس، در طی دوران زندگی خویش، دو کتاب منتشر نمود که هردوی آنها به تمرینات مخصوص روش ابداعی او مربوط بود: کتاب نخست که وی آن را در سال ۱۹۳۴ تدوین کرد و عنوان آن: سلامتی شما: مجموعه‌ای اصلاحگر از تمرینات ورزشی که انقلابی در کل رشته تربیت بدنی هستند و کتاب دیگر که در ۱۹۴۵ انتشار یافت و عنوانش: بازگشت به زندگی از طریق کنترولوژی (دانش کنترل بدن) بود.

این روش پس از مرگ یوزف پیلاتس نیز توسط گروه کوچک طرفداران وی زنده نگه داشته شد و رفته رفته علوم تازه نیز به قوانین مورد توجه پیلاتس پی برد. این ورزش ناشناخته به تدریج تبدیل به یک روش تکمیلی ورزشی به شکل همگانی و حتی خانگی شده‌است.

اغلب دی وی دی هی این فروشگاها به زبان انگلیسی و برخی دیگر به زبانهای ترکی - آلمانی - روسی و فرانسوی است.
دی وی دی های پیلاتس در سه سطح مقدماتی - متوسطه - و پیشرفته طبقه بندی شده اند. همچنین پیلاتس با ابزارهای مختلف مانند جیم بال کوچک و بزرگ - کش همراه - دمبل و یا با اهداف تناسب اندام - ورزش بارداری و یا کاهش دردهای عضلانی انجام می شود.

لطفا مطابق نیاز و علاقمندی خود محصولات مورد نظر را انتخاب نموده و در صورت نیاز به توضیحات تکمیلی تر با ما تماس بگیرید.

09122058457
محمد عسکری
pilates dar hameye sotooh
aerobic pilates 41VdzpFg-aL
pilates ba gymball 30813-D
pilates ba kesh pahn Vsit
pilates bardari va pas az zayeman Untitled_9acd8ef4-8718-43bc-aae0-bf5ef7e98150
عکس تنظیم نشد
pilates baraye kamardard
pilates motevassete 51rVm13L7dL._SY494_BO1,204,203,200_
pilates moghadamati
pilates PP100Man_Stacked_RGB
pilates salmandi pilates-for-seniors
Pilates bardari _pregnant_webslider_iStock_000019396320_Medium
yogalates_tab